V projektu raziskujemo uporabo digitalnih orodij na vseh ravneh izobraževanja (osnovnošolsko, srednješolsko in visokošolsko izobraževanje ter izobraževanje odraslih) v Evropi.
Na tretjem partnerskem sestanku v Madridu, ki se je zgodil 12. decembra 2019, smo pričeli s pripravo spletne zbirke digitalnih orodij, ki bodo učiteljem v pomoč pri izvedbi kombiniranih učnih ur.
Drugi partnerski sestanek je potekal 30. maja v Pireusu, Grčija. Partnerji smo čas namenili pregledu zbranih primerom dobrih praks uporabe digitalnih orodij v izobraževanju na celotni vertikali. Strinjali smo se, da bomo pri pripravi prosto dostopne zbirke digitalnih orodij upoštevali naslednje vodilo.
Ob množici digitalnih orodij, ki so danes na voljo izobraževalcem, ne smemo pozabiti, da je tehnologija tista, ki služi učitelju in ne obratno.
Mednarodni projektni partnerji v okviru projekta FUTURE smo se prvič srečali 11. decembra 2018 v Torinu, Italija.
Na prvem mednarodnem sestanku so bili naši gostitelji Insittuto dei Sordi di Torino.
V projektu bomo zbrali primere dobrih praks na področju uporabe digitalnih orodij v izobraževanju ter jih povezali v zbirko za učitelje, ki bo prosto dostopna na skupnem projektnem portalu.
Projekt poteka od 1. 11. 2018 do 31. 10. 2020 in ga koordinira DLearn (Italija), partnerji pa smo: UPI – ljudska univerza Žalec (Slovenija), Instituto dei sordi di Torino (Italija), Kolegij ILIRIA (Kosovo), Politehnika Univerze v Lodžu (Poljska), E-business Academy (Bolgarija), IDEC (Grčija), PIM (Malta), Evropsko združenje geografov (Belgija).
V projektu raziskujemo uporabo digitalnih orodij na vseh ravneh izobraževanja (osnovnošolsko, srednješolsko in visokošolsko izobraževanje ter izobraževanje odraslih) v Evropi. Z mednarodnimi partnerji bomo najprej izmenjali izkušnje in dobre zglede s področja poučevanja z uporabo digitalnih orodij, nato bomo zbrali primere dobrih praks, na koncu pa še pripravili zbirko digitalnih orodij za izobraževalce. Ta bo dostopna vsakomur in z njeno pomočjo bodo izobraževalci lahko še bolj kompetentno in samozavestno stopili na pot prihodnosti v poučevanju in izobraževanju, kajti prihodnost izobraževanja je digitalna.
UPI - ljudska univerza Žalec v projekti skrbi za kakovost.
Več o projektu si lahko preberete na PROJEKTNI SPLETNI STRANI
Koordinatorica projekta na UPI Žalec je
Biserka Neuholt Hlastec, sodeluje Tina Baloh.
V šolskem letu 2018/2019 smo v okviru projekta zbrali primere dobrih praks uporabe digitalnih orodij na vseh ravneh izobraževanja in si jih podrobneje ogledali na partnerskem sestanku.
Udeležili smo se 3 partnerskih sestankov, ki so potekali v Torinu, Italija (december 2018), Pireusu, Grčija (maj 2019) in v Madridu, Španija (december 2019).