Namen projekta BE THE CHANGE - Večgeneracijsko sodelovanje in izmenjava znanj s področja podjetništva, v katerem sodelujemo kot partner, je povezati starejše podjetnike z mladimi in na ta način krepiti podjetniške kompetence mladih ter omogočiti prenos medgeneracijskih znanj, izkušenj in vrednot.
Namen projekta
Namen projekta, v katerem sodelujemo kot partner, je povezati starejše podjetnike z mladimi in na ta način krepiti podjetniške kompetence mladih ter omogočiti prenos medgeneracijskih znanj, izkušenj in vrednot.
Na kmetiji Podpečan smo v juniju izvedli srečanje mentorjev in mentorirancev v projektu Erasmus+ Be the change. Srečanje je bilo začetek individualnega mentorstva, v okviru katerega starejši podjetniki in vodstveni delavci prenašajo podjetniško znanje in izkušnje na mlajše. Ker se izkušnje nikoli ne postarajo!
Od 9. do 10. Maja je v Valeti,
glavnem mestu Malte, potekal že 4 partnerski sestanek v okviru projekta
Erasmus+ Be the change. Sestanek smo namenili razpravi o vrednotenju in
priznavanju kompetenc, povezanih s podjetništvom, promocijskim aktivnostim in
projektnemu poročanju. Projektni tim Univerze na malti, ki je organiziral
dogodek, se je odlično izkazal.
UPI – ljudska univerza Žalec je del mednarodnega projekta »Be the change«, v okviru katerega smo skupaj s partnerji iz Italije, Malte, Nemčije in Madžarske pripravili model medgeneracijskega prenosa znanja s področja podjetništva iz podjetnikov 50+ na mlade. Omenjeni model bomo v 3 partnerskih državah, med njimi je tudi Slovenija, pilotno preizkusili, kar pomeni, da bomo v aprilu in maju na UPI – ljudski univerzi Žalec izvedli program mentorstva za 15 mladih.
Podjetnike, bivše podjetnike, ljudi z vodstvenimi kompetencami -
starejšie od 50 let,
ki si želite sprejeti izziv in se preizkusiti v vlogi
mentorja.
Mlade od 18. do 29. let, ki ste brezposelni in niste vključeni v izobraževanje, in si želite okrepiti svoje podjetniške kompetence – za lažji in uspešnejši vstop na trg dela ali zagon lastnega podjetja.Za vse mentorje bomo v marcu in aprilu organizirali 3 srečanja, na katerih boste spoznali program in učna gradiva (ki so vsa že pripravljena) ter okrepili svoje mentorske veščine in kompetence.
Prvo srečanje bo v četrtek, 29. marca, ob 16.30 uri v pros torih UPI Žalec, ko nas bo v mentorstvo popeljal DR. ANTON VORINA - predavatelj na višji strokovni šoli, izvajalec podjetniških delavnic, pisec knjig, urednik, mentor… Predvsem pa odličen motivator!
Za mlade pa bomo v aprilu in maju organizirali program podjetniškega mentorstva, ki bo obsegal 7-15 srečanj – osebna srečanja in delo v e učilnici.
Če se prepoznate v kateri izmed vlog ali poznate koga, ki bi ga to utegnilo zanimati, si več o projektu preberite v priloženem letaku, nato pa svojo pripravljenost za sodelovanje čim prej sporočite na elektronski naslov biserka.neuholt@upi.si Če imate pred tem še kakršno koli vprašanje, sem vam z veseljem na voljo na 041 699 316 (Biserka).
Izkušnje in mladostna energija je zmagovita kombinacija – pridružite se nam!
V šolskem letu 2017/2018 bomo izvedli
naslednje aktivnosti:
-
organizacija
III. partnerskega sestanka v Žalcu (september 2017);
-
priprava
učnih materialov v slovenskem in angleškem jeziku, programa usposabljanja za
mentorje seniorje in programa medgeneracijskega usposabljanja s področja podjetniških
znanj za mlade (oktober – december 2017);
-
sodelovanje
pri pripravi orodij za vrednotenje neformalno pridobljene kompetence
samoiniciativnost in podjetnost (januar – marec 2018);
-
animacija
mentorjev seniorjev in mladih za udeležbo na usposabljanju (januar – marec
2018);
-
udeležba
na IV. partnerskem sestanku na Malti (marec 2017);
-
izvedba
programa usposabljanja za mentorje seniorje in programa medgeneracijskega
usposabljanja s področja podjetniških znanj za mlade (marec – junij 2018);
-
izvedba
diseminacijskega dogodka (julij 2018).
Kliknite TUKAJ in preberite pismo.
Nacionalno in evropsko poročilo